BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 7908199
nr 790 8199
Bordslampa
Tenn, tidigt 1900-tal, Signerad, höjd: 57
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 november 2012
kl 19:03:40
12/11 13:41:40
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn